Zástupci Liverpoolu dnes oficiálně potvrdili odchod italského útočníka Maria Balotelliho na roční hostování do AC Milán. Pětadvacetiletý reprezentant, jenž v minulosti v klubu už působil, chce v Itálii oživit uvadající kariéru. V Anglii totiž zaostal za očekáváním.

bal

„Cítím se jako někdo, kdo právě ukončil první část kariéry. Hrál jsem a žil jako kluk. Zápas ale ještě neskončil. Teď budu mít šanci a budu žít jako muž,“ prohlásil Balotelli pro deník Gazzetta dello Sport.

S avizovanou klauzulí o dobrém chování ve smlouvě s AC, která mu mimo jiné zakazuje extravagantní účesy a návštěvy nočních klubů, je srozuměný. „Vím, že už si nemůžu dovolit další chyby. Všechna pravidla přijímám,“ řekl. „Nezapomněl jsem, jak hrát fotbal. Je mi 25 a už nejsem dítě. Promarnil jsem už dost příležitostí,“ dodal.

Problém nevidí ani v tom, že klub chce přísně sledovat jeho příspěvky na sociálních sítích. „Používám je jako každý jiný. Někdo mě nemusí mít rád, ale nikdy jsem nikomu neublížil. Pokud jsem kdy způsobil nějakou újmu, tak jen mojí kariéře,“ dodal.

Nabídky angažmá od AC si prý vicemistr Evropy z roku 2012 váží. „Vím, že bych našel i jiný klub, protože ještě nejsem odepsaný. Ale jsem Milánu vděčný, protože abych řekl pravdu, nečekal jsem, že mě budou chtít zpátky,“ uvedl Balotelli, jenž v klubu před přestupem do Liverpoolu působil rok a půl a připsal si v jeho dresu 30 gólů.

Za nevydařenou sezonou v Anglii chce udělat tlustou čáru. „Beru na sebe svůj díl odpovědnosti, ale systém, jaký trenér (Brendan) Rodgers zvolil, mojí hře nevyhovoval,“ řekl. „Vím, že spousta lidí v můj comeback nevěří, ale musím to zkusit. A věřím, že to dokážu,“ dodal.

Liverpool 26. srpna (ČTK)

Foto: Facebook Maria Balotelliho