Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Pokud toužíte vrátit se aspoň částečně v čase a vidět, jak se žilo před sto a více lety, vydejte se do jednoho z těchto sedmi měst. Dá se o nich totiž říct, že nejsou příliš ovlivněna moderní dobou a zachovávají si krásy z minulosti – staré domy, ulice, kostely a chrámy, žádné fastfoody, wifi nebo moderní technika. Takže když se v nich ocitnete, budete si připadat, jako byste skutečně použili stroj času.

Havana, Kuba

Přestože nepatří k nejbezpečnějším městům světa, rozhodně byste ji měli navštívit. A to co nejdříve. Díky špatným vztahům s vyspělým západem je Havana tak trochu zakonzervovaná v minulosti a spokojeně si žije svůj život oddělený od okolí. Ale vzhledem ke stále se zlepšujícím vztahům Kuby s USA a vysoce pravděpodobným brzkým koncem prezidenta Castra se možná z tohoto karibského ostrova brzy stane nová oblíbená dovolenková destinace Američanů, takže pokud chcete zažít skutečnou Havanu, vydejte se tam nejlépe hned. I přes svou divokost dokáže být město velmi romantické a osloví vás jak zvyky a tradicemi, tak barevnými domy a všudypřítomnými doutníky.

mesta1

Rothenburg, Německo 

Malebné domečky postavené ve středověkém bavorském stylu tu stojí dodnes. Procházejte se útulnými klikatými uličkami a malými náměstími lemovanými různobarevnými hrázděnými domy s dřevěnou dekorací a nekonečnem květináčů v oknech. Rothenburg se často objevuje v různých filmech (např. pohádka Chitty Chitty Bang Bang, VB 1968), protože údajně představuje typické německé město. Pro nás je výhodou jeho dobrá časová dostupnost od českých hranic.

mesta2

Varanasi, Indie

Varansi je jedním z nejdéle obydlených a také nejposvátnějších měst na světě ležící na západním břehu řeky Gangy. Je považováno za centrum buddhistů, hinduistů i džainistů, které známe z cestopisných dokumentů a fotografií, kde se koupou v posvátné řece, aby se očistili od hříchů. Město je typické pro své starověké chrámy a svatyně a také hektické trhy plné nejrůznějšího aromatického koření a ručně vyráběného hedvábí.

mesta3

Colmar, Francie

Město Colmar na východě Francie v oblasti Alsaska je známé a lákavé hned z několika důvodů. Má vynikající klima – hodně slunce a málo srážek – čímž se stává ideálním pro pěstování vína. Turisty ale také zaujme svou gotickou architekturou a je ovlivněné jak francouzskými, tak německými tradicemi. Často se mu přezdívá „Malé Benátky“. Zajisté vás učarují místní pekárny a obchůdky se sladkostmi.

mesta4

Bruggy, Belgie

Mnozí z vás toto město možná poznávají z vynikajícího filmu „V Bruggách“ z roku 2008 s Colinem Farrellem v hlavní roli. Právě tento film vás totiž donutí si město zamilovat ještě dřív, než jej vůbec navštívíte, neboť perfektně vykresluje místní atmosféru a seznámí vás s těmi nejkrásnějšími místy a památkami. Belgické město Bruggy, „Benátky severu“, se nachází na západě Belgie na pobřeží Severního moře. Dosud si uchovává středověkou a gotickou architekturu a v posledních staletích se příliš nezměnilo.

mesta5

Sisters, Oregon

Výlet do Sisters vás vrátí do časů severoamerického divokého západu. Nespoutaná a divoká příroda, zelené lesy a louky, průzračné řeky a zasněžené vrcholky hor. Město je pojmenováno po třech vulkanických vrcholech Three Sisters s výškou přesahující tři tisíce metrů a pro zdejší domorodce je tradiční zábavou turisty velmi oblíbené rodeo.

mesta6

Bagan, Myanmar

Posledním tipem je asijské město Bagan nacházející se v Barmě vybudované v roce 1057. Budete si zde připadat, jako byste se skutečně ocitli zpátky v tomto roce. Místní zde dosud perou v řece a v ulicích potkáte koňské povozy. Město vás uchvátí neskutečnými přírodními scenériemi a všudypřítomnými posvátnými buddhistickými chrámy a pagodami.

mesta7

Zdroj: PureWow.com

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »