Určitě si říkáte, že vybrat seznam zemí podle toho, jaké je v nich počasí, je úplná hloupost. Každý má přece jiný vkus a vyhovuje mu jiný typ podnebí, teploty, vítr, atd. A právě o to v tomto článku jde. Je totiž podložen statistickými měřeními meteorologů a svou ideální destinaci si zde najde každý. Ať už máte rádi teplo, sníh, déšť nebo čerstvý vzduch.

Ekvádor – země nejstálejšího počasí

Tato jihoamerická země je přezdívána zemí věčného jara, jelikož se zde celoroční teploty pohybují kolem 21 stupňů Celsia. Zároveň díky výhodné poloze nedaleko rovníku na vás bude po celý rok působit téměř totožná intenzita slunečního záření.

Ecuador1

Arizona – nejslunnější destinace

Samozřejmě víme, že Arizona není stát sám o sobě, ale dle Guinessovy knihy rekordů je Yuma v americké Arizoně město s největším množstvím slunečního záření na světě. A to konkrétně, a teď se podržte, průměrně 11 hodin svitu denně, což dělá více než 4 tisíce hodin ročně. V porovnání – ČR dosahuje průměrně 1600 hodin slunečního svitu za rok.

Arizona

Namibie – nejméně deštivá

Tato země vítězí v kategorii nejméně dešťových kapek ročně. V přístavním městě Swakopmund naprší méně než 2, 5 centimetru vody za rok, čímž je Namibie jedním z nejsušších míst světa. Zda je to dobré nebo špatné, to už necháme na vašem uvážení. Teploty se celoročně pohybují kolem 21 stupňů Celsia.

Nambia

Kypr – oblast s nejlepší vlhkostí

Ani moc, ani málo. Dle vědců jsou hodnoty kolem 50 procent ideálními, co se vlhkosti ovzduší týče. V tomto bodě není vaše pokožka suchá a zároveň se vám nekrepatí vlasy. Příjemná vlhkost na ostrově zaručuje to, že i když se ručička teploměru vyšplhá velmi vysoko, což zde není ojedinělé, nezažijeme taková nepříjemná horka, jako v Česku poslední měsíc. Příjemný větřík z oceánu a dostatečně vlhký vzduch totiž pocitovou teplotu značně zmírní.

Cyprus

Japonsko – nejlepší sníh

Pokud vás vysoké teploty moc nelákají a dáváte přednost sjíždění svahů na lyžích a snowboardech, je pro vás Japonsko ideální destinací. Díky klíčové geografické poloze blízko oceánu, s hornatým povrchem a ovlivněné studeným vzduchem ze severní Asie, je tamější kvalita sněhu výborná. Japonsko navíc patří k zemím s ročně nejdelší sněhovou pokrývkou na světě.

Japan1

Brazílie – ráj tropů

Milovníci tropického počasí se budou v největším státě jižní Ameriky cítit jako doma. Vysoké teploty i vlhkost jsou totiž pro tuto zemi charakteristické. I z toho důvodu právě v Brazílii najdeme největší deštný prales na světě. Tropická oblast se rozkládá na téměř dvou milionech metrů čtverečních.

Brazil1

Kongo – nejméně větrné

Tato africká země zajisté nebude rájem surfařů. Mají zde totiž nejklidnější ovzduší na světě, takže jak se lidově říká: „Nezafouká a nezafouká.“

Congo

Kanárské ostrovy – obloha plná hvězd

Milujete noční pozorování oblohy v příjemném teplém počasí? Tak se vydejte k Atlantickému oceánu, konkrétně na Kanárské ostrovy. Tamější západoafrické nebe je totiž hvězdami úplně poseté a i z toho důvodu tam najdeme významné světové observatoře a hvězdárny.

CanaryIslands

Island – nejlepší ovzduší

Pokud hledáte oázu klidu, kde navíc prospějete i svému tělu, vyrazte na sever atlantického oceánu, na Island. Díky nízké hustotě obyvatel, striktní politice ochrany životního prostředí a malebné přírodě plné lesů, které fungují jako přírodní plíce, má tato severská země nejlepší ovzduší na světě.

Iceland

zdroj: www.purewow.com

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »