Tento rok jsem se pevně rozhodl nechodit na párty a velké akce a věnovat se jiným, rozumnějším věcem. Zatím se mi to daří a je to pecka. Jediná výjimka, o které už teď vím a je pevně napsána v mém Google kalendáři, je největší show u nás a snad i okolí – Transmission. Tuto velkolepou akci nám každoročně přináší dnes už v podstatě jediný producent dance eventů v ČR, United Music.

Pro příznivce taneční hudby v ČR tu byly vždycky 4 zásadní akce: Sensation White, Transmission, Magnetic, Mácháč.

Sensation White se po nedomluvě s majiteli licence už minulý rok nekonala a my se slzami v očích koukáme na videa na Youtube z jiných států. Tak třeba na tohle:

Magnetic skončil letos, a stejně, pokud člověk neměl předloktí 40 cm, nejedl půl roku předem čistá anabolika a tudíž se nemohl svléknout do půl těla, vypadal tam jak exot. Pokud jen pil alkohol, tak jako úplný exot. Infrastruktura nic moc, PVA není právě chrámem pohodlí. Cesta z VIPka na záchod přes deset tisíc zpocených lidí zabrala tak půlku večera.

Mácháč je pro nás pohodlné městské lidi moc přírodní. Nemají tam normální záchody, jen toitoiky, do kterých je potřeba před vstupem zadržet dech a zavřít oči (jak známe z open-air koncertů). Když člověk nemá známého DJe, tak musí pěšky túru na pláž přes hory a lesy. Bary narvané a když zaprší, je po zábavě. Přesto to někomu vyhovuje a nic proti. Hlavně na Facebooku pak čteme 14 dní statusy o tom, jak to bylo epické, nejlepší, a jak už se nemůžeme dočkat dalšího ročníku.

No a pak je tu konečně jediná aktuální akce, Transmission. Koná se v nejmodernější hale u nás, O2 Aréně (snad se tak ještě jmenuje, nestíhám sledovat jaký finanční žralok ji koupil a přejmenoval). Hala i přes návštěvnost akce, která atakuje hranici 16 tisíc lidí, poskytuje komfortní zázemí. To jest bufety relativně bez front, člověk navštíví normální záchod. VIPko je plné lidí, co by normálně na velkou party nešli, jako jsou majitelé firem, manažeři, celebrity, kelebrity, a ti se tam umí bavit s pokročilou hodinou ranní tak, že až moc. Ale pořád to je nějaká kultura.

Poslední ročník s názvem Seven Sins 2014 pro nás stručně zhodnotil producent a dlouholetý rezident klubu Duplex, DJ Sasha Vee:

„Transmission mile překvapila. Na rozdíl od Magneticu měli vystupující hudebně souvislé sety, žádné zbytečné kecání do mikrofonu, žádné dětinské poskakování za pultem, minimum „nafouklých bublin“ do půl těla, výborné služby O2 Arény a v neposlední řadě skvělý zvuk, světla a projekce, včetně propracovaných mixů při výměnách Djs. Až na pár drobností můžu konstatovat, že super. Velké zkušenosti pořadatelů a jejich smysl pro detail se celkově podepisují pod vysokou úrovní této akce, což se podle mého názoru o jejich konkurenci říct nedá.“

Takže v podstatě tvrdíme oba přibližně to samé, což zvyšuje pravděpodobnost, že to tak prostě je 🙂 Rok 2014 si můžete připomenout na oficiálním aftermovie anebo na tunách videí na Youtube.

Hvězdou a hlavním tahákem bude už klasicky Markus Schulz, který posledně zazářil s hymnou Seven Sins nebo trackem Bayfront.

Aktuální line-up této taneční akce dle United Music můžete sledovat na stránce eventu zde:

https://www.facebook.com/events/959587447398370/

V době vydání článku jsou potvrzeni: ★MARKUS SCHULZ ★ ANDREW RAYEL ★ BRYAN KEARNEY ★ MARLO ★ DRIFTMOON & KIM KIONA LIVE ★ AIRWAVE (Transmix pre-produced) ★ THOMAS COASTLINE (warm-up) a další dvě jména se ještě teprve dozvíme.

Lupeny možno zakoupit zde: http://bit.ly/VstupenkyTM. Kelebrity si lupeny nekupují, ty se na někoho nalepí a dostanou se tam zdarma. Českým stylem, kdy se za nic neplatí a pořadatel to určitě rád zaplatí ze svého.

See you there!