Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Roman Sluka patří mezi nejoriginálnější fotografy u nás, možná v Evropě. Aspoň pro mě, a soudě dle referencí a klientely se nepletu. Jeho originální pojetí crazy barevné fotografie nezapadne do šedi fotek nahatých holek od ostatních fotografů, ani když máte šedý a zelený zákal najednou. A co víc, Roman donedávna neznal Photoshop a jeho fotky, které zde ukazujeme, opravdu takto nafotil.
Na dnešní dobu fotošopových fotografů až neuvěřitelné.

Nelze nevidět, že má rád Davida Lachapella, ale (na rozdíl od třeba českých plagiátorů světoznámého vošousta a úchyla Terryho Richardsona) nedělá kopie. Je tam jen jemná inspirace, ale za mně můžeme dát Romana a Davida s klidem vedle sebe.

Roman focení opravdu prožívá a je příkladem autora, který vyznává krédo – když neteče krev, není dobrá fotka. Nikdy neměl zbytečné řeči o charakteru a duši fotky – prostě to tak nafotí, že to tam je.

Více na sluka-photo.com

YouTube: Focení na Kubě s Andreou Verešovou


Pod čarou: Jsem hrdý, že právě Roman byl osm let zpátky můj učitel a dal mi ten nejlepší know-how, a to nafotit fotku tak, že jí můžu ukázat bez retuše. Co ukázat, někdy to šlo rovnou z karty do tisku. Poslední léta se moc nevídáme, ale jsou lidé, na které nelze v životě zapomenout.


Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »