Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Zatímco dosud jsme Vám v této rubrice představovali muže, kteří nás nějak ohromili v pozitivním slova smyslu, mohli vás inspirovat nebo motivovat, tentokrát se pozastavíme nad někým, kdo naším vzorem asi tak úplně nebude. I když, kdo ví, obdivujeme i záporné postavy, a ačkoli můžeme mít na kontroverzního Donalda Trumpa názor jakýkoliv, nelze mu ubrat, že ten chlap má fakt koule.

Čím nás tento šedesátidevítiletý americký multimilionář zaujal? Jak je již dobře známo, v příštím roce se ve Spojených státech amerických konají prezidentské volby a právě Donald Trump se rozhodl na tento post kandidovat za republikánskou stranu. Teď jeho pozice ale není tak jistá. Známý průšvihář, který si často nebere servítky hlavně vůči ženám, opět pokračuje ve svých přešlapech. V souvislosti s prezidentskou kampaní se minulý čtvrtek konala televizní debata, po které v živém přenosu na CNN prohlásil, že moderátorka pořadu Megyn Kellyová na něj útočila z toho důvodu, že menstruovala.

Sexistická narážka logicky pobouřila nejen potenciální voliče, ale také média, feministky, ale co je pro Trumpa klíčový problém – znelíbil se také straně, za kterou do voleb kandiduje. Následky na sebe nenechaly dlouho čekat a strana mu zakázala účastnit se shromáždění konzervativců, kde měl původně vystupovat jako jeden z hlavních pozvaných.

trump

Trump považuje Kellyovou za neseriózní novinářku a vytočila ho předně otázkou na to, zda bude jako prezident USA pokračovat ve svém dosavadním přístupu k ženám. Na CNN pak Trump na její adresu doslova řekl: „Bylo vidět, jak jí z očí teče krev. Jak jí teče odevšad.“ Následně pak vysvětlil na svém facebookovém profilu, že myslel, že jí teče z očí a nosu. Ve svém prohlášení v sobotu také uvedl: „Jen úchyl by myslel na něco jiného.“ 

Následně po rozhovoru na CNN se na Trumpa snesla řada kritiky také prostřednictvím sociálních sítí. Navíc nejde o první kontroverzní prohlášení potenciálního budoucího prezidenta nejmocnější země světa. Nelibě se v minulosti vyjadřoval vůči imigrantům, ženám i politickým protivníkům. Zda mu jeho prořízlá ústa zablokují cestu do Bílého domu, to se dozvíme až příští podzim. Nyní nezbývá než konstatovat, že Trump si navzdory očekávání vzhledem k jeho pozici až tak neláme hlavu s tím, co si o něm lidé myslí, a tvrdě prosazuje svůj názor. Upřímnost nadevše.

zdroj: The Guardian

foto: oficiální Facebook stránka Donalda Trumpa

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »