Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

V aktuálním počasí vás následující trailer zaručeně zchladí. A při tom, co nám i za sebemenšího pohybu teče proud potu po zádech, se můžeme těšit na konec září, kdy do kin vyrazí nové strhující drama inspirované skutečným příběhem horolezců, kteří se rozhodli pokořit nejvyšší horu světa, Mount Everest.

Pokud milujete napětí, přírodu a velehory, tak je film Everest rozhodně vaší krevní skupinou. Hlavních rolí se ujaly známé tváře jako Jake Gyllenhall, Jason Clark nebo Keira Knightley. Zaujali nás ale také Elizabeth Debicki, Josh Brolin, Emily Watson a seriáloví herci známí například z House of Cards – Robin Wright a Michael Kelly. Příběh dle skutečné události zrežíroval Islanďan Baltasar Komákur zaměřující se ve své minulosti právě na napínavé filmy (Contraband (2012) nebo Dvě zbraně (2013)).

everest1

Děj je inspirovaný neskutečným příběhem dvou horolezeckých skupin. Ty se v roce 1996 vydaly na vrchol nejvyšší hory světa, Mount Everestu, ležícího ve výšce 8 848 metrů nad mořem. Obě himalájské expedice zorganizovaly dvě komerční společnosti, které v lezení rozjely nový byznys. Kromě zkušených vůdců a šerpů se tak výpravy zúčastnili klienti, kteří si za „výlet“ mastně zaplatili a nakonec na to tvrdě doplatili. Jedna z největších sněhových vichřic je totiž zaskočila při sestupu z vrcholu a zúčastnění tak museli sáhnout na dno svých sil a bojovat za hranicemi svých možností o holý život. Více už ale raději prozrazovat nebudeme.

2

Zajímavostí je, že film se natáčel kromě Velké Británie také v Itálii za účasti herců a pak přímo v Nepálu, kam ale odjeli už jen profesionální horolezci a kameramani. Scénář byl zase sepsán dle rozhovorů se skutečnými přeživšími tohoto dechberoucího incidentu, který byl až do roku 2014 největší tragédií, jež se na úpatí osmitisícového monstra stala.

Tak se 25. září nezapomeňte zchladit v pohodlí sedaček vašeho kina s popcornem v ruce.

foto: oficiální stránky filmu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »