Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Coachella, Glastonbury nebo Tomorrowland nejsou jedinými festivaly, za kterými se můžete vydat za naše hranice. Pokud Vás už české fesťáky plné ožralů v sandálech s ponožkami, smradlavých toitoiek a piva v plastových kelímcích nebaví, nebo prostě máte chuť zažít něco nového a poslechnout si své oblíbené zahraniční kapely naživo, vydejte se za plot našich luhů a hájů. A neplakejte, že jste si vzpomněli pozdě. I v druhé půlce léta je totiž za kvalitní hudbou stále kam vyrazit! Můžete tak spojit kulturní zážitek s trochou cestování, poznávání, relaxace a opalování.

SZIGET – V nedalekém Maďarsku se uskuteční další ročník naprosto parádního a světovým akcím silně konkurujícího festivalu Sziget. Svou sílu shledává nejen ve zvučných jménech, ale také v místě a délce konání akce. Přímo v centru Budapešti na ostrově Óbuda se můžete vyblbnout po dobu celého týdne, a to od 10. do 17. srpna. Headlineři jako Robbie Williams, Ellie Goulding, Avicii, Rudimental, Kings of Leon, Florence and the Machine, Limp Bizkit, Martin Garrix a mnoho dalších. Ne nadarmo se Szigetu přezdívá Glastonbury východu a účast v řádech statisíců fanoušků jeho postavení jen potvrzuje.

vstupenky: 7denní 269 eur, 5denní 239 eur, jednodenní od 60 eur

sziget4

foto: oficiální český web Sziget festivalu

více info zde

GRAPE – Naši nejbližší sousedi směrem na východ pořádají o víkendu 14. – 15. srpna naprosto famózní festival na letišti v Piešťanech. Lístky koupíte už za 45 eur a na šesti stageích se můžete těšit na československé i zahraniční interprety. Mezi nimi třeba na Balthazar, Paulie Garand, Kadebostany, José González, Foals, The Maccabees a jiné.

vstupenky: 2denní 45 eur do 14. 8., 50 eur na místě; jednodenní 40 eur do 14. 8., 45 eur na místě

více info zde

THE PUKKELPOP FESTIVAL – Už třicátý ročník velmi populárního belgického festivalu se koná od 19. do 22. srpna. V roce 1985 festival začínal jako jednodenní pod vedením politika Chokri Mahassineho, dnes se rozrostl v čtyřdenní akci s návštěvností v desetitisících. Zavítají sem třeba Bastille, Linkin Park, Rudimental, Sigma, George Ezra nebo Major Lazer. Pikantností festivalu je jeho ladění do enviro – friendly atmosféry.

vstupenky: 199 eur za kombinovaný lístek, 95 eur za jednodenní

více info zde

OPEN AIR GAMPEL Švýcarsko se pomalu, ale jistě stává silnou konkurencí zemím Beneluxu, které pořádají četné a hlavně kvalitní festivaly s velkou návštěvností už tradičně. Země sýrů, čokolády a velehor tak ve svém nádherném přírodním prostředí nabízí mezi jinými i akci Open Air Gampel, na kterou doporučujeme vydat se všem milovníkům rockové muziky. Oproti jiným hudebním událostem ve Švýcarsku je tento navíc cenově příznivější. Od 20. do 23. srpna se můžete těšit na Die Toten Hosen, The Prodigy, Simple Plan, The Subways nebo Modestep.

gampel

foto: oficiální web festivalu

vstupenky: 4denní 219 CHF, 3denní 189 CHF, 2denní 149 CHF, jednotlivé dny 69-99 CHF

více info zde

READING FESTIVAL – Jsou rock, alternativní hudba, indie, punk či metal vašimi krevními skupinami? Potom nesmíte v Readingu ve Velké Británii poslední srpnový víkend ani náhodou chybět! Od 28. do 30. srpna na vás totiž čekají pecky jako Bastille, Metallica, The Libertines, The Maccabees, Panic at the Disco, Limp Bizkit, Wilkinson, Charlie XCX, Azelia Banks a mnoho mnoho dalšího. Souběžně se koná se stejným programem také festival ve městě Leeds.

reading1 reading2

foto: oficiální web festivalu 

vstupenky: 3denní od 213 liber, jednodenní od 66, 50 liber

více info zde

OFF FESTIVAL – Takovou rychlovkou na poslední chvíli v destinaci co by kamenem dohodil je víkendový fesťák v nedalekých polských Katowicích, a to už od pátku 7. srpna. Zahrají třeba Patti Smith, Ride, Sun Kil Moon, The Residents nebo Young Fathers.

vstupenky: na oficiálním webu jsou již vyprodané, ale dají se sehnat například přes Facebook nebo přímo na místě konání

více info zde 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »