Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Foto: Martin Buček, www.martinbucek.com / www.fotoprotebe.com

Jednadvacetiletá Moravačka Lucie Kovandová získala v roce 2013 titul České Miss World. Od té doby ušla dlouhou cestu a patří k našim předním modelkám, o kterých je hodně slyšet. V rozhovoru pro Eyemag.cz prozradila, kdy plánuje založit rodinu, nebo třeba to, co si myslí o bulváru.

Ahoj Luci, jak se máš? Jak si užíváš léto?

Děkuji za optání. V poslední době se mám skvěle, práce je, venku je nádherně a celkově jsem šťastná. Začátkem července jsem byla tady v Česku na chatě a na jinou dovolenou se zatím nechystám.

Dá se říct, že bulvár je dobrý sluha, ale zlý pán. Rozhodně patříš mezi missky, o kterých je hodně slyšet a určitě tě nemusíme čtenářům představovat. Jaký je tvůj názor na bulvár?

Samozřejmě k mé práci to patří a čím více se o mně píše, tím mám více nabídek. Ale musí to být v nějaké mezi. Bohužel, nedávno jsem zažila skutečnou bulvární smršť, a pokud by se o mně mělo takto psát a byl by až takový zájem médií, tak bych možná i zešílela. Ale jak říkám, zažila jsem to jen chvíli a teď je vše zase v normě. A všechno zlé je k něčemu dobré, tak si z každé takové zkušenosti snažím vzít něco pozitivního.

Jak tvé okolí vnímalo, že ses stala ze dne na den slavná? Setkala ses třeba i se závistí?

Moje okolí na mě bylo moc pyšné. Pocházím z malého městečka Dolní Kounice a vždy, když se tam objevím, jsou na mě všichni moc milí. Především to bylo po vítězství České Miss. Lidi jsou tam úžasní a já jim za to děkuji. Závistivých zpráv bylo poměrně málo a ani nepocházely z mého okolí, takže pro mě jako kdyby ani neexistovaly.

Jak si hlídáš hranici mezi soukromím a tím, co sdílíš se světem?

Myslím si, že každý má určité meze. Pokud to není nic, co by mohlo ublížit mně, nebo by to vadilo mé rodině, tak nevidím problém. Já se snažím především sdílet svou práci.

Co plánuješ v nejbližších letech v rámci kariéry? Jsi samozřejmě úspěšná modelka, to tě ale asi neuživí navždy. Pojišťuješ si nějak zadní vrátka?

Toužím studovat pedagogiku, buď učit ve školce jako moje máma, nebo se věnovat logopedii. Bohužel, zatím se mi nepodařilo se tam dostat, ale já nikdy nic jen tak nevzdávám a věřím, že za rok začnu studovat. Půjdu si za tím.

Čeho si na sobě vážíš? Jaký úspěch považuješ za svůj největší?

Největší úspěch je pro mě asi umístění v České Miss. Dalo mi to hrozně moc a nebýt toho, tak myslím, že teď nejsem taková, jaká jsem.  Nebojím se více cestovat, poznávat nové lidi a komunikovat na veřejnosti. To vše mi Česká Miss dala.

Pocházíš nedaleko od Brna, ale zároveň hodně cestuješ a hodně času také trávíš v Praze. Jaké místo na světě tě nejvíce zaujalo? Kde se ti nejvíce líbilo, a kam by ses třeba chtěla podívat?

Byla jsem týden v New Yorku a zamilovala jsem se do něj. Chci tam ještě aspoň jednou vyrazit, ale určitě na delší dobu. Nestihla jsem tam plno věcí a to mě mrzí.

A kde se ti víc líbí, v Praze, nebo v Brně?

Samozřejmě, že více mám ráda Brno. Žiji tu od malička a Prahu beru spíše jako pracovní město na otočku. Brno a celou Moravu miluji a myslím, že na jihu Moravy je krásně všude. Vinice, pole, klídek – to je to, co tu mám nejraději.

Co tě na mužích přitahuje a jaký chlap by u tebe naopak nikdy neměl šanci?

Oči a úsměv mě přitahují na první pohled. Poté je to samozřejmě to, jak mluví, jak se chová a celkově jeho projev. Nesnáším chlapy, kteří si myslí, že když mají peníze, tak můžou vše a chovají se jakoby jim patřil celý svět. Takový chlap by u mě rozhodně neuspěl.

S přítelem jste už několik let, neplánujete třeba založit rodinu? A pokud ne, kdy by ses ráda usadila?

Dlouho spolu jsme, ale rodina se ještě neplánuje. Oba jsme ještě mladí a zatím se ani jeden z nás nechce takto zavázat. Ještě si chceme užít mládí. Rodinu bych chtěla třeba tak za sedm let, ale v tomto případě si to život vždy zařídí sám a myslím, že to bude úplně jinak. Ale chtěla bych mít první dítě tak do třiceti.

Jak vypadá tvůj běžný den a co děláš pro to, aby sis odpočinula? A bez čeho by sis den nedokázala představit?

Mé dny jsou dost pestré. Pokud mám práci, vypadá to vždy jinak, ale pokud mám volno, jsem schopná celý den proležet v posteli a koukat na telku. Den si nedokážu představit hlavně bez mobilu a internetu.

Umíš vařit?

S přítelem už bydlíme sami, takže samozřejmě se snažím vařit, ale za výbornou kuchařku se rozhodně nepovažuji. Chybami se člověk učí a to je moje heslo i v kuchyni 🙂

A dáš si s přáteli spíš pivo, nebo víno?

Když je horko, tak si dám spíš pivo, ale večer u televize si ráda otevřu vínko a skleničku si dám.

Co je podle tebe nespravedlivé?

Je toho určitě více, hodně věcí je nespravedlivých. Ale co mě teď zrovna napadlo je to, že člověk, co nemá peníze, nemá takové možnosti jako ten, co má peněz dostatek.

Co nejšílenějšího si v životě udělala?

Záludná otázka. Možná právě to, že jsem už tak dlouho vydržela s mým přítelem 🙂

Galerie

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »