Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Možná to znáte. Jdete někam na party, je jedno zda s cílem se s někým seznámit, nebo ne, ale ono se to prostě stane. Zaujme vás nějaká kočička, prvně se ostýchá, háže na vás spíš odpudivé než přitažlivé pohledy, ale vy tak nějak uvnitř cítíte, že by to mohlo vyjít. No a tak se nevzdáváte.

Oslovíte ji, a přestože se tváří, že na ni laciné triky typu „Můžu tě pozvat na drink?“ neplatí, nakonec stejně neodmítne. Její vyzývavá kámoška, s kterou přišla do baru, se totiž v na sedačce plazí po nějakém zahraničním turistovi a tadyhle slečinka nejenže se nudí, ale v prostorách pražského klubu v centru jednoduše nemá cash na to si koupit další drink a tak pomalu usrkává brčkem kolu. Možná se taky bojí, že by se příliš opila, a pak by spíš než tancovala na stole, možná skončila s nějakým tragédem.

A to je vaše výhra. Jak říkám, kočička není vůbec k zahození, jenže to její upejpavé chování je prostě těžké překlenout. Každou minutu za ní chodí nějaký slizoun, a ona ho pokaždé pošle do háje. No ale pak jste tu vy. Žádná bomba, ale špatný taky nejste, a možná radši stráví večer ve společnosti slušného týpka, než aby seděla v koutě a usrkávala tu kolu. Lajtku samozřejmě. Takže jí koupíte drink a ona s vámi pokecá. Prvně hraje hru, že vám neřekne své jméno, věk, no nakonec z ní něco dostanete a ještě se spolu zasmějete.

Pomocná ruka v podobě sociálních sítí

Jenže ejhle, dvacet minut uteče jako voda a kámoška, která už vystřízlivěla a uvědomila si, s kým si to vlastně vyměňovala tělesné tekutiny, chce co nejdřív domů a už objednala taxíka. Vaší kořisti nezbývá nic jiného, než se zvednout a odejít, jelikož je chápavá a přece jen přišla tu s ní a ne s vámi. Nejen, že v tuto chvíli chcete její kámošku zabít, ale musíte zároveň rychle jednat. Za večer vám už stokrát řekla, že vám číslo nedá. Vy ale víte, že když to neklapne dnes, po takovém fajn pokecu vám možná na příštím rande dá, anebo brzy potom. Ale co teď? Na číslo se už ptát nemůžete a vy ani nevíte, jak se kočička jmenuje příjmením. Takže zatímco ji vzteklá střízlivějící kámoška táhne pryč, vytáhnete eso. Ještě, že máme v dnešní době ten internet a sociální sítě. „Máš Facebook?“ zakřičíte přes taneční parket a zkřížíte prsty za zády. „Jo mám,“ zavolá na vás slečinka zpátky i s celým svým jménem. Paráda. Máte laňku v hrsti. Z chytrého telefonu hned odešlete žádost o přátelství, a pak světe div se.

Zbytek noci propaříte s kámoši a ráno po probuzení ještě se zalepenýma očima zapnete Facebook a sláva. Nejenže si vás kočička přidala, ale ráda by s vámi zašla na oběd. Takže rande už máte jisté, ale co teď? V době bezinternetové jste tolik možností neměl. Prostě bylo třeba jen vymyslet kdy, a kde se potkáte a všechno další se odvíjelo od vašeho osobního setkání. V dnešní době se ale můžete na rande přece tak perfektně připravit! Takže slečince projedete profil. Hm, chodila na školu v Olomouci, vystudovala lingvistiku a teď pracuje jako překladatelka v Praze. Narodila se 5. 8. 1988, takže znamení lva. To bude určitě taková a maková. Strávila taky rok v Madridu, kde si to podle fotek náramně užila. Taky toho hodně procestovala. A se svou kámoškou z baru mají hodně společného, no zjevně se mají rády, když se spolu fotí před zrcadlem, v bazéně, v posilce a všude možně. Taky jsou tam nějací chlapi, co naši kořist objímají. Hmm, Petr, klik na něj. Jo ten s ní studoval v té Olomouci. Hmm, Lukáš, spolužák ze střední. Asi první láska. A tady Pepa s ní byl dokonce na Mallorce! No a má ráda italskou a francouzskou kuchyni, sleduje britské seriály a poslouchá Maroon 5. Pecka, ještě si ji vygooglíte a na rande jdete maximálně vyzbrojeni vědomostmi o vaší vyvolené. Jenže ejhle. V reálu to až tolik nefunguje, co?

Když to šlo kdysi, tak proč ne dnes?

Takže co jsme tímto vším vlastně chtěli říct? Asi to, že internet je sice dobrý sluha, ale také zlý pán. Všechno totiž zjednodušil a urychlil, často ale na škodu. Naši rodiče se dokázali zamilovat a udržet si vztah i přesto, že neexistovaly mobily a internet. A co se řeklo, to platilo. Nemohli jste odsunout rande jednou esemeskou. Pokud jste měli o druhého zájem, museli jste prostě dorazit. A prvních několik setkání bylo kouzelných a zastřených tajemstvím, protože jste se o jeho osobním životě dozvídali postupně, z vyprávění, nikoli proklikáním se několika stránkami na internetu a sociálních sítích. A přesto to fungovalo, tak proč by to nešlo dnes? Příště raději zkuste ze slečen aspoň dostat to telefonní číslo, přece jenom osobní seznamování má vážně větší šmrnc. A věřte tomu, že kočičku tím okouzlíte množná víc.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »