Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

V této kategorii vám budeme představovat nejrůznější úspěšné či zajímavé muže. Budete si zde také moci přečíst rozhovory se známými osobnostmi a jednoduše se nechat motivovat a inspirovat. A začneme zlehka a s trochou nadsázky. Hrdinou tohoto týdne se pro nás totiž stal jeden z nejúspěšnějších surfařů světa, Australan Mick Fanning.

Nechceme nijak generalizovat, ale asi se všichni shodneme na tom, že surfování patří mezi adrenalinové sporty, kde se hned z několika důvodů můžete setkat s nebezpečím, které často ohrožuje nejen zdraví, ale také život sportovců. Nevyzpytatelné vlny, ostré útesy a hladoví žraloci. Zkrátka nacházíme určitý rozdíl mezi stolním tenisem a sjížděním divokých vln.

A čím nás konkrétně Mick Fanning tak zaujal? Ne, nejde výjimečně o jeho výkon na soutěžích, ale patrně o jeden z jeho největších a nejzásadnějších činů v životě. Kdyby totiž Mick nejednal tak, jak můžete vidět v následujícím videu, patrně by na nás dnes shlížel ze surfařského nebe.

Trojnásobný mistr světa totiž prožil během závodů J-Bay Open v Jihoafrické republice opravdu dramatické chvíle, kterých navíc byli svědkem nejen přítomní diváci, ale také televizní kamery. Pří svém soutěžním vystoupení v divokých vlnách na Micka zaútočili hned dva žraloci. Nejdříve jeden z nich narazil do surfu, v důsledku čehož závodník spadl do vody. Rychle se ale vzpamatoval a místo toho, aby se poddal svému osudu, začal se krvelačnému útoku žraloka bránit.

„Seděl jsem na prkně a všiml si, že se něco zamotalo do mého lana u nohy. Začal jsem prudce kopat. Pak už jsem přímo ve vodě viděl ploutve a čekal, až na mě žralok zaútočí svými zuby,“ popsal incident Fanning. Na záběrech pak můžeme vidět, jak se snaží za křiku diváků rychle odplavat pryč k břehu. Krátce poté pro závodníka přijel vodní skútr, který Micka i dalšího soutěžícího odvezl do bezpečí. „Zřejmě jsem žraloka kopl silně do zad a ten se zalekl a odplaval,“ dodal Fanning. Tím, že zachoval chladnou hlavu a začal se ihned bránit, si patrně zachránil život.

Celému incidentu v online vysílání přihlížela také k smrti vyděšená Mickova matka. Organizátoři v důsledku dramatu nedělní soutěž předčasně ukončili.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »