Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Máte rádi soukromí, ale nechcete přijít o možnost vychutnat si profesionálně připravenou večeři v příjemném prostředí dobré restaurace? Vyrazte se najíst tam, kde Vám uvaří sám šéfkuchař přímo u stolu (respektive na stole), aniž byste s ním či kýmkoliv jiným museli prohodit jediné slovo. Že je to nemožné? Naopak. Možná se jedná o budoucnost světové gastronomie a nejen introverti, ale také všichni ti, kteří zrovna nemají na společnost náladu, zaplesají.

Jak to celé funguje? Přijdete do restaurace, kde se, jednoduše řečeno, na základě objednávky spustí projekce na Vašem stole. Malý animovaný šéfkuchař tak připraví vybrané jídlo přímo pod Vašim nosem, a tak místo čekání, nucené konverzace s doprovodem nebo krácení si dlouhé chvíle sledováním sociálních sítí, můžete sledovat celý proces přípravy pokrmu.

Prkýnko, gril nebo pánvička. Krájení cibule či obracení šťavnatého steaku, to vše za doprovodu autentických zvuků. Téměř byste chtěli malému mužíkovi pomoct, ale on si se svým mistrovským dílem raději poradí sám. Projekce se zobrazuje na bílém ubrusu a jakmile je jídlo hotovo, z ničeho nic vám skuteční číšníci na stůl naservírují čerstvou a skvěle vypadající večeři.

Celý nápad malého kuchaře, Le Petit Chef, je dílem Belgičanů Filipa Sterckxe a Antoona Verbeecka. Zajímavý nápad animované postavičky je vlastně 3D projekcí pod názvem SkullMapping. Sama společnost o Le Petit Chef na svých webových stránkách říká: „Experimentovali jsme s projekcí na restaurační stůl. Kombinací 3D animace a zachycení pohybu malý šéfkuchař přemění Váš talíř na projektovaný gril.“ Jedná se ale hlavně o ilustraci toho, jak by se dala taková projekce v budoucnu potenciálně využít.

Samotné video, které jednu takovou příjemnou večeři ve francouzském stylu zachytilo, můžete shlédnout zde:

 

Co říkáte na podobné inovace vy? Zasloužila by si restaurace s takovýmto projektem vaši pozornost? Uvítali byste podobný koncept i u nás? Nebo dáváte přednost klasické gastronomii před moderní? Své názory nám piště do komentářů.

Zdroj: http://projection-mapping.org/le-petit-chef-projection-mapping-on-your-dinner-plate/

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »