Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Milujete západy slunce, ale ne vždy je stihnete? Zajímá vás, jaké je to sledovat východ slunce na druhé straně světa? A chtěli byste to zažít na vlastní kůži? Tak právě vás potěší nový výdobytek moderní techniky. Spojením mapy a sociální sítě totiž vznikla možnost sledovat východy a západy slunce z celé zeměkoule. Nevěříte? Tak sledujte!

Beautiful cloudscape over the sea, sunrise shot

Novinku přináší jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí současnosti – Instagram. Právě na tuto stránku totiž lidé s oblibou nahrávají nejrůznější fotografie, mezi kterými se bezpochyby neztratí ani romantické momentky začátku a konce dne. Uživatelé z nejrůznějších koutů světa, domorodci, ale také turisté, totiž na Instagram často nahrávají fotky východu a západu slunce. A nyní, díky nápadu a práci designérky Michelle Chandra, si můžete sami prohlédnout, jak vypadá západ naší nejbližší hvězdy třeba na Sibiři nebo ve Francouzské Polynésii.

A jak mapa vlastně funguje? Shromažďuje veškeré veřejné fotografie za posledních 24 hodin, které se na Instagramu objevily s příbuznými hashtagy jako #sunrise, #sunset a další. Následně je zobrazí na globální mapě, kterou si můžete přiblížit pro jakýkoliv světový kontinent, a pak už jen kliknout na příspěvek, který vás zaujal svou lokalitou.

sunset

Čím výraznější je pak bod na dané mapě, tím méně nedávno byla fotografie pořízena. Ve vyhledávači v pravém horním rohu mapy si pak můžete vyhledat místo, které vás aktuálně nejvíce zajímá. Sama autorka vychází dle svých slov z faktu, že většina uživatelů nahraje fotografii východu či západu slunce do čtyř hodin od jejího pořízení, a právě tím zaručuje aktuálnost daných fotografií. A co je ještě lepší. I vy sami se můžete k této aplikaci připojit vlastní fotografií z výletu nebo dovolené, a podělit se tak o svůj zážitek s celým světem.

Závěrem zbývá jen upozornit, že tato skvělá aplikace je extrémně návyková. A hlavně budete chtít všechna úžasná místa, která na fotografiích spatříte, osobně navštívit. A pokud ne vy, tak vaše přítelkyně určitě. Tak jí tuto vymoženost raději moc neprezentujte.

Více o autorce aplikace na www.michellechandra.com

zdroj: dailymail.co.uk

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »