Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Od doby, kdy jsem poprvé vstoupila na green, uplynulo pěkných pár let. Začínala jsem v Golf Club Hluboká nad Vltavou a dodnes mám v místním golfovém klubu členství. To hřiště miluju – zkrátka a dobře, Hluboká je moje srdeční záležitost.

Už jako malá holka jsem na Podskalské louce, která se pak proměnila v hřiště s osmnácti jamkami, dělala stopy se psy. Šlechticové zde kdysi proháněli na koních divou zvěř, dnes tu my golfisté proháníme míčky s povrchem ze surlynu. Kousek od Českých Budějovic, v nádherném přírodním prostředí jižních Čech s jedinečnou prostorovou kompozicí krajiny a historií – tam leží golfové hřiště Hluboká – zelený klenot pod neméně krásným zámkem ze 16. století.

hluboka02

Začátky
První trénink golfu zde proběhl na cvičné louce zřízené posekáním Poříčské louky v roce 1999. Oficiální otevření veřejného hřiště se konalo o rok později v květnu 2000. V srpnu téhož roku se na hřišti odehrál zcela první golfový turnaj.

_MG_1560_

Po zdrcujících záplavách v roce 2002 bylo otevření osmnácti jamkového hřiště přesunuto až na následující rok. Nakonec bylo znormováno v roce 2004 a během jednoho roku zde proběhlo kolem sedmdesáti turnajů.

Tím však budování komplexu neskončilo. Úpravy probíhají postupně od roku 2005 až dodnes. Přibývají nové bunkry a vodní překážky. Aby bylo hřiště hratelnější, rozšířili se fairwaye a prostříhali roughy.

Dnes
Dnešní golfový areál prošel několika změnami. Nedílnou součástí úprav se stalo i založení krajinářského parku na Podskalské a Poříčské louce. Na ní jsou rozmístěny skupiny stromů především s výrazným zastoupením dlouhověkých dubů, které dodávají hřišti majestátnost.

_MG_1563_-1

Hřiště je poměrně snadné, rovinaté, místy postrádá bunkery, zato na vodách nešetřilo. A když si při přihrávce na některý z greenů všimnete, že se na vás dívá vodník, nelekejte se! „Na hřišti v mokřadech jsou rozmístěny čtyři sochy jihočeských vodníků. Jména zatím nemají. Některé měří i dva metry. Na jedné jamce číhá i socha krokodýla,“ vysvětlil ředitel areálu Antonín Loužek.

Kromě osmnáctijamkového golfového hřiště PAR 71 s délkou 5900 metrů je součástí komplexu také veřejné devítijamkové hřiště.

_mg_1616

Nejhezčí jamky
Osobně je moje nejoblíbenější ta s číslem 16. Je to jamka s handicapem 1 a vždycky se na ní vydovádím.

A čím si vás místní klub získá?
Řekla bych, že Golf Klub Hluboká nad Vltavou je cenově příznivý resort. Hratelnost a kvalita hřiště jsou na velmi dobré úrovni. Opomenout bychom neměli ani obrovskou ubytovací kapacitu v partnerských hotelech a samozřejmě nádherný zámek Hluboká, který je od první jamky vzdálen asi dvě stě metrů vzdušnou čarou.

Mohlo by se hodit:
Adresa hřiště: Sportovní ulice (příjezd z ulice Podskalí), 373 41 Hluboká nad Vltavou.

GPS: N 49°4’79.15″ E 14°44’28.55″

Golfový klub Hluboká nad Vltavou
Adresa klubu: Náměstí ČSLA 26, 373 41 Hluboká nad Vltavou.

GPS: N 49°3’1.7″ E 14°26’15.62″

Otevřeno: září 2003 (osmnáctka)

Počet jamek: 18 (+ 9 veřejné), par 72 (30 veřejné)

Délka hřiště: žlutá 5879 metrů, červená 5100 metrů (veřejné: žlutá 1658 metrů, červená 1570 metrů)

Green fee za 18 jamek

Po – Čt: 950 Kč, Pá – Ne, svátky: 1150 Kč

Recepce: +420 776 826 376, e-mail: recepce@golfhluboka.cz, www.golfhluboka.cz.

Doplňkové služby: driving range, golfové kurzy, klubové prostory, opravna golfového vybavení, outdoor putting green, pro shop, půjčovna golfových holí, půjčovna motorových vozíků, půjčovna ručních vozíků, sprcha, šatna, trenér.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Komentáře obsahující útoky na třetí osoby, linky na externí zdroje (URL) a taky komentáře neobsahující názor k tématu článku nebudou publikovány. Děkujeme za pochopení a přejeme plodné diskuze.

« REKLAMA »